HERBATKA RUMIANKOWA EKO 50G -12zł

Cena: 12zł.

Rumianek wykazuje działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwcukrzycowe, antyseptyczne, uspokajające, antyalergiczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwutleniające, immunostymulujące. Te właściwości powodują, że jest wykorzystywany jako napar, składnik maści, środek do inhalacji lub jako płukanka.

Łyżeczkę rumianku na szklankę wody – zaparzyć wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na 10min.

Napar z rumianku
Każdy z nas słyszał o herbacie z rumianku, która jest bardzo popularna i przynajmniej raz w życiu każdy miał z nią do czynienia. Oprócz herbaty, z rumianku można uzyskać nalewki i wyciągi płynne. A to, w jakiej postaci go użyjemy, zależy głównie od tego, co nam dolega. W formie naparu rumianek stosuje się przy problemach żołądkowych typu: wzdęcia, skurcze jelit i żołądka, zaparcia, niestrawności, wrzody żołądka oraz brak apetytu. Dodatkowo rumianek łagodzi bóle różnego pochodzenia: migrenowe, reumatyczne, żołądka, mięśni czy gardła. Jest z powodzeniem stosowany w przypadku chorób dróg moczowych. Oprócz tego napar możemy pić w przypadku bezsenności, nerwicy, stanów lękowych. Innym, może mniej znanym, wykorzystaniem naparu z rumianku są nasiadówki, szczególnie polecane w przypadku zapalenia cewki moczowej i hemoroidów.

Płukanki oraz inhalacje z rumianku
Oprócz popularnego naparu, rumianek stosujemy także w formie inhalacji w przypadku dolegliwości związanych z zapaleniem górnych dróg oddechowych, w zapaleniu zatok, astmie i stanach alergicznych (katar sienny). Płukankę z rumianku możemy użyć, gdy boli nas gardło, mamy afty w jamie ustnej lub zapalenie krtani. Rumianek dzięki działaniu przeciwbólowemu i przeciwzapalnemu ulży nam nieco w takich sytuacjach. Dzięki właściwościom regenerującym skórę i błonę śluzową okłady z rumianku, a także przemywanie rany naparem, stosuje się przy trudno gojących się ranach, odleżynach, oparzeniach, egzemie oraz zapaleniu spojówek. Przyspiesza on gojenie oraz uniemożliwia rozwój zakażenia.
Koszt wysyłki 10zł na terenie Polski, bez względu na ilość produktów w zamówieniu. Wysyłka za przedpłatą. Czas wysyłki 2-3 dni robocze.

  • Cena:
    • 12,00 PLN
  • Dostępność:
    • 50 dostępne

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz