WARSZTATY

Poniżej znajduje się oferta zajęć jednodniowych. W ofercie posiadamy również zajęcia kilkudniowe, wśród których znajdą Państwo – wizyty studyjne, szkolenia, plenery, pikniki integracyjne.

Wizytę u nas można zorganizować w kilku wariantach.

Turyści indywidualni

9.00-11 (może być inna godzina w okresie wakacyjnym) dowolny warsztat koszt 45zł/os (warsztat zielarski 100zł/os). Organizujemy warsztaty od trzech osób. Przy 7miu osobach i więcej koszt 35zł/os.
11-13 Drugi warsztat 45zł/os
13-14 Można zamówić obiad dwudaniowy z kompotem 40zł/dorosły, 25zł/dziecko do lat 10. Lub drewno na ognisko 50zł/grupa, a prowiant własny.
14-16 Gra „Wyprawa po skarb” można zamówić od 7 osób. 35zł/os
16-17 ognisko z prowiantem z naszej strony. (ognisko jest tańsze o 5zł przy 3ch warsztatach lub 2ch warsztatach i grze terenowej)
Można zamówić pojedynczy warsztat lub grę.
BEZPŁATNIE można przyjechać do Krainy Rumianku i pochodzić po placu, obejrzeć ogrody i pobawić się na placu zabaw.

Masaże należy zamawiać sporo wcześniej. Wszystkie atrakcje należy zamawiać pod 533799886.

Grupy zorganizowane

Przykładowy opis dla grupy np 7 dzieci. (dla dorosłych można dodać wiejskie SPA oraz występy zespołu Rumenok)

Przykładowy program godzinowy, przy pełnym pakiecie (6h):

10-11.30 warsztat np. Od ziarna do chleba

12-13.30 warsztat np. Dawne zajęcia domowe

14-15 ognisko z prowiantem z naszej strony (przy wyborze 3ch produktów 1,5 godzinnych – ognisko z prowiantem z naszej strony tańsze o 5zł; porcja kiełbasy, chleb, keczup, picie)

15-16.30 gra terenowa lub wybrany warsztat (TRZECI PRODUKT 30zł nie 35zł)

Przykładowy program godzinowy, przy pakiecie skróconym (4h):

10-11.30 warsztat np. Od ziarna do chleba

12-13.30 warsztat lub gra terenowa

14-15 ognisko (przy 2ch produktach 1,5 godzinnych dajemy drewno na ognisko oraz picie gratis, prowiant na ognisko można przywieźć własny lub wykupić u nas, za 15zł/os)

opcjonalnie:
15 -16 Pokaz obróbki bursztynu metodami średniowiecznym z wisiorkiem dla każdego uczestnika 10zł/os (pokaz trwa 30 min, dla grupy 25 os; dla 50os 2 pokazy po pół godziny)
15 – przejażdżka wozem drabiniastym 15min/10zł/os (w jednym czasie na wozach może jechać około 28os)

- Przy każdym wariancie 1 opiekun na 10 os gratis.

Regulamin

 • Wszystkie szczegóły należy ustalać i potwierdzać pod jednym nr tel. 533799886.
 • Wycieczkę należy potwierdzić mailowo – W CIĄGU 2 DNI OD REZERWACJI TELEFONICZNEJ- na maila kraina.rumianku@gmail.com w nagłówku wiadomości należy podać termin i godność osoby zamawiającej. W treści  ilość osób, zamówiony program oraz nr tel. kontaktowy. Samą dokładną ilość osób, można podać telefonicznie dwa dni przed przyjazdem.
 • Wszystkie warsztaty i gry rozpoczynamy wyłącznie o godzinie 10.oo (dotyczy miesięcy kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik).
 • Na terenie Krainy Rumianku za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie.
 • Na warsztaty należy przyjechać 20min przed rozpoczęciem zajęć, czyli na 9.40 punktualnie. Jest to czas na toaletę lub ew. spóźnienie.
 • Przez opóźnienia program może ulec skróceniu o czas opóźnienia.
 • Warsztaty trwają 1,5h. Przy mniej sprawnych grupach do 2h. Jeśli zajęcia skończą się po 1,5h, uczestnicy mają 0,5h przerwę.
 • W razie deszczu instruktorzy, którzy będą prowadzić grę, poprowadzą alternatywne warsztaty pod dachem.
 • Kolejność programu może ulec zmianie.
 • Instruktor po zakończonych warsztatach, wskaże miejsce, w którym Państwa grupa będzie miała ognisko. Jeśli mają Państwo prowiant u nas zamówiony, to przyniesie podgrzane kiełbaski oraz herbatę, chleb, keczup, tacki i widelce, a nauczycielki rozdadzą je dzieciom. Instruktor wskaże również, gdzie wyrzucić śmieci zostające po ognisku. W razie, gdy przywożą Państwo własny prowiant - instruktor wskaże miejsce, gdzie będziecie mogli upiec własne kiełbaski.

 • Przyjeżdżając do Krainy Rumianku zgadzają się Państwo na powyższy regulamin, oraz wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa wizerunku na fotografiach wykonanych przez naszych pracowników, do promocji Krainy Rumianku na stronach internetowych i drukowanych. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na przetwarzanie swojego wizerunku prosimy o przesłanie Oświadczenia na naszego maila: kraina.rumianku@gmail.com lub informowaniu na miejscu pracowników wykonujących fotografię. Podstawa prawna (art. 81 ust. 1 ustawa z dnia 4 kwietnia 1994r. o prawie autorskim i pokrewnym (Dz. U. z 2019 r. poz 1231)

WSZYSTKIE OFERTY SKIEROWANE SĄ DO: SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI, RODZIN, KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH oraz GRUP ZORGANIZOWANYCH.

OD ZIARNA DO CHLEBA

ABC…chleba chcę, ale wiedzieć mi się godzi z czego też to chleb się rodzi…. Poznamy tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyć zaś będziemy w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach, przygotowywaniu ciasta i jego wypieku w piecu chlebowym. Dzieci robią słodkie rogaliki, które potem zjadają. 

Zajęcia trwają ok 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

OD WŁÓKNA DO TKANINY

Soroczka to nazwa koszuli lnianej, której wykonanie – jak naliczył lud – składa się z 40 czynności. W XIX w. Podlasiacy nosili taką koszulę z niskim kołnierzem spiętym mosiężną spinką lub guzikiem. Poznajemy etapy pracy – od przygotowania pola pod zasiew, pielenia, wyrywania, młócenia i roszenia lnu (15 minutowy film edukacyjny). Uczestniczymy zaś w obróbce włókna lnianego – łamaniu, wybijaniu paździerza, czesaniu, przędzeniu nici na wrzecionie i kołowrotku aż po finalne tkanie płótna.

Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

OD GLINY DO CEGŁY

Przygotowaliśmy dla dzieci edukacyjny plac zabaw, polową cegielni z 2 poł. XIX w. z ziem Polskich. Wykorzystując odtworzone cegielniane urządzenia i narzędzia przystosowane do wielkości dzieci, przygotowujemy glinę, transportujemy ją kopiami stuletnich taczek, obrabiamy ją i przy strycharskich stołach formujemy cegły, trzykrotnie mniejsze od budowlanych.

Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: przedszkolaki i klasy I-III.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

KOLOROWE SZKIEŁKA

Poznasz unikatową, występującą tylko w polskiej tradycji ludowej, technikę malowania na szkle farbami temperowymi. Namalujesz piękny obrazek inspirując się tradycyjnymi wzorami lub wykorzystując własne pomysły; 

Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: młodzież, dorośli. (odpowiednie od kl. IV)

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

CERAMIKA

Dowiesz się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły gliniane naczynia w dawnych kulturach. Wypróbujesz różne techniki min: wałeczkową, miseczkową – lepienie ręczne. Możesz też wykonać małe figurki lub ozdoby ceramiczne lepiąc je ręcznie lub używając foremek. Ulepione prace, uczestnicy zabierają ze sobą.

Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

DAWNE ZAJĘCIA DOMOWE

Zobaczysz jak wyglądała dawna wiejska izba i co się w niej działo do świtu do zmierzchu. Ubijesz masło w maselnicy i zjesz je ze smakiem z wiejskim chlebem. Wyprasujesz i wymaglujesz bieliznę, własnoręcznie upraną w balii. Dowiesz się także czy każde żelazko ma duszę i jak pomaga praczce kijanka i żuraw.

Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

MYDEŁKA GLICERYNOWE

Jest to warsztat na którym robimy kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Każdy może wybrać dowolny kolor i zapach oraz ozdoby (ziarna kawy, suszone kwiatki, mak itp.) którymi przyozdabia swoje mydła. Dowiadujemy się również co nieco o historii mydła i jego rodzajach – czym myto się dawniej. Każdy uczestnik zabiera swoje oryginalne mydełka, ślicznie zapakowane, które mogą być świetnym prezentem świątecznym, lub na dzień babci, dziadka, mamy, taty itp.

Zajęcia trwają około 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

PIERNIKOWE OBRAZKI

Warsztat ten, uwodzi smakiem i zapachem. Mamy wspaniały przepis na ciasto piernikowe i niezliczoną ilość foremek. Piernikowe obrazki schrupiesz od razu lub dasz komuś w prezencie. Poznajemy historię piernika. Dowiadujemy się o zwyczajach z nim związanych i okolicznościach kiedy się je piecze. 

Zajęcia trwają ok.1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

SŁODKIE KUKIEŁKI

Rozczynić, zagnieść i lepić palcami słodkie drożdżowe ciasto – to wielka przyjemność, ale także terapia. Jego zapach i aksamitna gładkość jednocześnie pobudza i koi zmysły; zaś wałkowanie, gniecenie, przeplatanie – to kinezjologia w praktyce. Dzieci bawią się mąką i ciastem, usprawniają zdolności manualne, uruchamiają obie półkule mózgowe. Wypieki zabierają ze sobą.

 Zajęcia trwają ok. 1,5-2h. Dla kogo: dzieci.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

AKCJA SZALONE TKACZKI

Akcja plastyczna, która może być kontynuacją zajęć „Od włókna do tkaniny”, lub samodzielnym warsztatem. Uczestnicy poznają praktycznie cały proces tkacki od skonstruowania najprostszego warsztatu tkackiego, wykonania osnowy, przygotowania „przędzy” z resztek tkanin – aż do powstania gobelinu. Dzieci podzielone na grupy wykonują 4 obrazy ze szmatek i materiałów roślinnych, obrazujących cztery pory roku. Doskonała zabawa, rozwijająca umiejętność współpracy, aktywność i kreatywność. Akcja kończy się prezentacją wykonanych prac, które będą pamiątką i ozdobą klasy szkolnej.

Warsztaty trwają około 1,5-2h. Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli.

Cena: 3-6os/45zł/os, 7-25os/35zł/os

WARSZTAT ZIELARSKI

Warsztat ten przewidziany jest głównie dla dorosłych, gdzie w plenerze i w pracowni na Manufakturze Zielarskiej, uczestnicy uczą się o zastosowaniu ziół w medycynie, kuchni i kosmetyce. Rozpoznają zioła, wąchają, smakują, wykonują prosty krem z dodatkiem wosku pszczelego, którego próbki mogą zabrać do domu. Dodatkowo wykonują automasaż olejkiem rumiankowym. Warto zabrać na warsztat notes i ołówek.

WARSZTATY TRWAJĄ OKOŁO 1,5-2H. DLA KOGO: MŁODZIEŻ, DOROŚLI.

Cena: do 10os - 100zł/os, powyżej 60zł/os

POKAZ OBRUBKI BURSZTYNU METODAMI ŚREDNIOWIECZNYMI

Pokaz obróbki bursztynu średniowiecznymi narzędziami: furkadełkiem i tokarką napędzaną smykiem, wzbogacony opowieścią o historii i niezwykłych właściwościach bursztynu. Uczestnicy mogą wypróbować narzędzia do obróbki bursztynu oraz otrzymują wisiorek ze sztucznego bursztynu.

Cena 10zł/os

GALERIA