GRY TERENOWE

I GRA TERENOWA – AWANTURA W KRAINIE RUMIANKU

Fabularna gra terenowa Prowadzi ją Mistrz gry, który udziela wszelkich wyjaśnień i monitoruje jej przebieg. On też opowiada graczom o kłopotach nękających mieszkańców rumiankowej wioski: 

  • z płotów giną garnki,
  • coś plącze koniom grzywy,
  • niszczy płótno roszące się na łąkach,
  • tłucze jajka w kurnikach,
  • zakwasza krowom mleko

- co powoduje kłótnie wśród sąsiadów podejrzewających się wzajemnie o wyrządzone szkody. Uczestnicy gry podzieleni na grupy wędrują do Karczmarki gdzie dowiadują się, że przyczyną tych problemów może być Leśne Licho, które znalazło tajny sposób umożliwiający przebywanie mu wśród ludzi i szkodzenie im. Ich zadaniem jest wykupienie od niepiśmiennej Karczmarki dokumentu, dzięki któremu dowiedzą się jak się owego Licha pozbyć. Każda grupa otrzymuje: sakiewkę z kilkoma rumiankowymi pieniążkami, mapę dzięki której trafia do kolejnych postaci i kartę gry na której zbiera punkty. Po dotarciu do wyznaczonych na mapie miejsc uczestnicy wykonują specjalne zadania i zdobywają przedmioty, które po zaciekłych targach wymieniają u Karczmarki na rumiankowe dukaty. Zabawa i przygoda jest uzupełniona elementami edukacyjnymi. Wędrując od postaci do postaci można zdobyć wiedzę o ziołach, garncarstwie, dawnych zajęciach domowych , tajemnicach warzenia soli etc. Należy także zdać egzamin u surowego Pustelnika ukrytego w malowniczym wąwozie, do którego prowadzi wąska miedza wśród pól. Gra uczy także negocjacji podczas targów z Karczmarką, sportowej rywalizacji, współdziałania i autoprezentacji. Jaka jest treść dokumentu? Co znajduje się w skrzyni strzeżonej przez przekupne Psotne Skrzaty? Gdzie jest ukryty kamień niezgody i jakie jest jego znaczenie….tego dowiedzą się śmiałkowie, którzy odważą się pomóc mieszkańcom Krainy Rumianku.

Czas trwania około 2 godziny.
Wiek uczestników: od 7 lat
Cena 39zł/os
Dla grup od 60 os

II (NOWA) GRA TERENOWA – WYPRAWA PO BURSZTYN

Jest IV wiek naszej ery. Z Akwilei w Cesarstwie rzymskim, wyruszają karawany kupieckie ze skrzyniami pełnymi cennych towarów. Zanim jednak dotrą nad Bałtyk by wymienić je na bursztyn, przemierzą drogę pełną przygód i niebezpieczeństw. Czy obronią się przed wodzem Hunów – Oktarem? Czy amulety ze świątyni Hermesa pomogą im rozwiązać zagadki czarodziejki Fiony? Czy odnajdą skarb żebraczki Anastazji? Która karawana okupi się towarem, a która dotrze nad Bałtyk z pełnymi skrzyniami? Wygrają kupcy, którzy dzięki dzielności, zręczności i przemyślności w negocjacjach, uratują najwięcej swych towarów i w zamian – utargują najwięcej bursztynu. Zaś wszyscy uczestnicy gry - dowiedzą się czy bursztyn to kamień, kruszec czy żywica i dlaczego był tak ceniony przez mieszkańców wybrzeży Morza Śródziemnego. Poznają starożytne nazwy  krain i miast przez które przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY i spróbują go odtworzyć na współczesnej mapie Europy. Porównają także środki lokomocji i czas potrzebny na jego przebycie w IV w. naszej ery i dziś. Ocenią towary przywiezione przez Rzymian i te, które oferują mieszkańcy wybrzeża  Bałtyku, oraz doświadczą trudności i niespodzianek związanych z handlem wymiennym. Ta niezwykła podróż w czasie to wspaniała zabawa zarówno  dla dzieci jak i dla dorosłych.

Czas trwania około 2 godziny.
Wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: około 2h
Cena 39zł/os
Dla grup od 60 os

III GRA TERENOWA – WYPRAWA PO SKARB

Dwanaście ławeczek – każda symbolizuje inny miesiąc. Zachęcają do spaceru; na każdej można przysiąść, odpocząć, popodziwiać piękne widoki, porozmawiać z mieszkańcami, zrobić sobie fotografię na wyjątkowym tle. Przy każdej ławeczce – skrytka zamknięta na kłódkę – jedynie pierwsza jest otwarta i można w niej znaleźć podpowiedź gdzie odnaleźć kluczyk do kolejnej kłódki. Gdy odnalezione zostaną wszystkie klucze i otworzone wszystkie kłódki, zostanie do odszukania skarb z nagrodą. Grę można przebyć pieszo, albo wozem drabiniastym co jest dodatkową atrakcją. Gra zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Czas trwania około 2 godziny.
Wiek uczestników: od 6 lat
Czas trwania od 1,5 do 2h
Cena: 39zł/os
Dla grup od 7 os

IV GRA TERENOWA – PODRÓŻ DO KRAINY BAŚNI

Nie każdemu uda się trafić do Krainy Baśni, ale w Krainie Rumianku – wszystko jest możliwe – nawet spotkanie z Wróżkami czy grożnym Wilkiem. Cztery grupy podróżników odwiedzą kolejno cztery baśnie, a będzie to podróż pełna przygód i niespodzianek.

Czy uda nam się pomóc Czerwonemu Kapturkowi i Kopciuszkowi ? Obudzić Śpiącą Królewnę ? Umknąć ze szponów Baby Jagi? Pomogą nam w tym baśniowe postacie pod których opieką powędrujemy pośród ogrodów i altanek- na spotkanie przygód w tej niezwykłej Krainie.

Czas trwania około 2 godziny.
Wiek uczestników: od 3-7lat
Cena 39zł/os
Dla grup od 35os