Zaplanuj rodzinne wakacje w Krainie Rumianku

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty rodzinne w Krainie Rumianku

Nie masz jeszcze planów na wakacje? Marzysz o odpoczynku na wsi? Chcesz, żeby Twoje dzieci dobrze się bawiły, ale też dowiedziały się czegoś nowego?

Zapraszamy na trzy lub pięciodniowe warsztaty rodzinne w Hołownie w okresie 15 lipca do 31 sierpnia 2017r. 

Stowarzyszenie od lat zajmuje się edukacją regionalną i ekologiczną. Co roku do Krainy Rumianku przyjeżdża około 10 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży, które uczestniczą w zajęciach na temat dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego polskiej wsi i jej tradycji. Podczas tych specyficznych „lekcji” dzieci dowiadują się, jak powstaje chleb – same wyrabiają ciasto, formują bułeczki i pieką je w piecu chlebowym. Mogą też utkać płótno, zrobić masło w drewnianej maselnicy, ulepić garnek czy własnoręcznie wykonać mydełko z dodatkiem ziół czy świeczkę z wosku.

Jest to propozycja wypoczynku wakacyjnego dla rodzin, które chcą spędzać czas z dziećmi, a jednocześnie mieć chwile tylko dla siebie. Dzieci pod opieką instruktorów mogą lepić z gliny lub uczestniczyć w innych wybranych zajęciach, rodzice w tym czasie korzystać z zabiegów w Wiejskim SPA ( masaż olejkiem rumiankowym, sauna, kąpiele ziołowe), a później wspólnie np. upiec chleb czy ciasto drożdżowe, zbierać zioła, zrobić masło, papier czerpany, mydełka czy utkać płótno (do wyboru z bogatej oferty).

 

Szczegółowych informacji co do programu i odpłatności udzielamy pod numerem telefonu 510 641 258